Deň matiek 2019

Image
Druhá májová nedeľa už tradične patrí našim mamám a starým mamám. Nezabudla na nich ani naša obec. V programe "Z lásky k Vám" vystúpili deti z Materskej školy, Detský folklórny súbor Briezka a spevácky odbor Základnej umeleckej školy. Svojím spevom mamičky a babičky potešila speváčka Alena Valentínyová. Na záver boli všetky mamy a staré mamy obdarované kvietkom a perníkovým srdcom z rúk pána starostu.

Výstup k partizánskym bunkrom 2019

Image
V sobotu 11. mája 2019 za krásneho slnečného počasia Lesné pozemkové spoločenstvo Žiar Nedožery v spolupráci s obcou a Poľovníckym združením Žiar zorganizovalo už 15. jubilejný ročník výstupu k partizánskym bunkrom.

Stretnutie účastníkov výstupu sa uskutočnilo ráno o 8.00 hod., kedy starosta obce spoločne s predsedom lesného pozemkového spoločenstva položil kyticu na hrob pána MVDr. Stanislava Gašpara.

Potom sa začal už samotný výstup k partizánskym bunkrom. Po zdolaní tejto túry čakalo na poľovníckej chate po Starým hájom pre účastníkov občerstvenie v podobe chutného gulášu a pivka.

Pre deti boli pripravené rône súťaže, jazda na koni a streľba zo vzduchovky.
Tí najlepší boli samozrejme aj odmenený.

Stavanie Mája 2019

Image

Členovia DHZ Nedožery-Brezany 30. apríla postavili pred obecným úradom tradičný Máj.

O výzdobu sa postarali deti zo školského klubu spoločne s poslankyňami obecného zastupiteľstva.

Príjemnú atmosféru zabezpečilo milé spevácko - tanečné vystúpenie detí z folklórneho súboru Briezka a seniórska skupina Naša kapela.

O občerstvenie v podobe koláčov a vínka sa postarali žienky z výboru Klubu dôchodcov.

Vítanie jari

Image

Dňa 19.3. 2019 boli deti prípravky TJ Družstevník Horná Nitra ocenené vedením našej obce, starostom, poslancami obecného zastupiteľstva a prednostom úradu za vzornú reprezentáciu obce Nedožery-Brezany vo futbale. Odmenené sú aj deti zo žiackeho družstva TJ Družstevník Horná Nitra., taktiež za vzornú reprezentáciu obce Nedožery-Brezany. Odmenou im bude výlet do Ružomberka 30.3.2019 spojený so vstupenkou na futbalový prvoligový zápas Ružomberok-Žilina so sprevádzaním hráčov na hraciu plochu počas úvodného nástupu.

Image

Deň detského folklóru 2019 - Poruba

Image

Karneval 2019

Image
Fašiangy sú obdobím radosti a zábavy. Aj v našej obci sa dňa 2.2.2019 ozývala hudba a šťastný smiech detí. Deti prezlečené do karnevalových masiek tancovali, súťažili a do sýtosti hodovali na dobrotách. Každá maska bola odmenená, no najkrajšou odmenou boli rozžiarené očká, radosť, dobrá nálada a pekný zážitok.

Vítanie nového roka 2019

Image

Mikuláš v našej obci

Image

Vianočný futbalový turnaj

Image

Vianočný program 2018

Image

Program - Z lásky k Vám - venovaný ku Dňu matiek.

Image

Stavanie Mája pred obecným úradom

Image

Deň detského folklóru

Predstavili sa:
DFS Briezka s programom - Na remeslá
DFS Kapsiarik - Ako sme mifrovali v Porube
DFS Malá Lubená - Detské svadobné piesne, svadba
Záver podujatia patril DFS Kornička z Trenčína - finalista súťaže Zem spieva
 
Image

Vyhodnotenie najlepších detských čitateľov v MĽK

Image

Tvorivá dielňa v obecnom múzeu.

Image