Cyrilometodské slávnosti

Image

Hornonitrianske folklórne slávností.

Image

V piatok 28.6. 2019 sa naša obec zúčastnila Hornonitrianských folklórnych slávností v lesoparku v Prievidzi. Naše žienky z Klubu dôchodcov urobili vynikajúce posuchy podľa receptu z kuchyne starých mám a v programe Veseložie sa predstavil DFS Briezka.Top guláš Hornonitria

Image

V sobotu 29.6. 2019 sa naša obec ako nováčik prvykrát zúčastnila podujatia Top guláš Hornonitria spojeným s turnajom vyslúžilcov vo futbale v Tužine. Guláš tím  za našu obec tvorili poslankyňa Lucia Šujanová, Peter Lipničan, Antónia Lipničanová, Ivan Vážan a Jozef Pekár. Vo futbale nás reprezentovali muži z družstva starých pánov Nedožery - Brezany, ktorý obsadili pekné 5. miesto. V programe sa predstavila Naša kapela.Výstup obcí zo Štyroch chotárov

Image

Dňa 15.6. naša obec v spolupráci s Miestnym odborom Matice slovenskej uskutočnila turistickú vychádzku na 4. chotáre, kde sa zišli občania z obcí Nedožery-Brezany, Pravenec, Malá Čausa, Dubové a Prievidza. Tento rok mal výstup aj medzinárodné zastúpenie, kedy sa okrem Slovákov zúčastnili aj Francúz, Čech a Slovinec. Najmladší účastníci boli odmenení kvietkom vo farbách našej obce. Taktiež ním bola ocenená aj najstaršia účastníčka výstupu. Všetci účastníci spolu prežili príjemný deň pri turistike a opekačke.Deň detí

Image
V sobotu 8.6. naša obec v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom pripravila oslavu Pod Vrbičkami pre tých najmenších. Deti si pozreli divadielko Janko a Marienka a potom sa už pustili do plnenia úloh a prekážkovej dráhy. Za splnenie úloh každé dieťa čakala odmena. Deti si mohli vlastnou fantáziou ozdobiť pohár a tanierik v tvorivých dieľničkách, čakalo ich maľovanie na tvár, ukážka hasičskej techniky, skákací hrad a na záver opekačka.

Olympiáda MŠ

Image
Dňa 24.5. 2019 sa v našej materskej škole za účasti obce uskutočnila detská olympiáda detí zo škôlok školského obvodu Bojnice. Ako to už na takej olympiáde býva, postupne nastúpili všetky deti aj so svojimi pani učiteľkami, bol prinesený olympíjsky oheň a vztýčená olympíjska vlajka a mohlo sa začať. Našu obec reprezentovali Jakubko Mokrý, Mia Kvočiková a Dávid Hanuska v troch disciplínach: beh, hod do diaľky a skok do diaľky. Jakubko v behu obsadil krásne 3. miesto. Deti si prevzali z rúk zástupcu starostu PhDr. Jána Beňadika, PhD. medaile a odmeny. Na záver si putovný pohár a s ním právo usporiadať o rok olympiádu prevzala pani učiteľka z MŠ Tužina.


Deň matiek 2019

Image
Druhá májová nedeľa už tradične patrí našim mamám a starým mamám. Nezabudla na nich ani naša obec. V programe "Z lásky k Vám" vystúpili deti z Materskej školy, Detský folklórny súbor Briezka a spevácky odbor Základnej umeleckej školy. Svojím spevom mamičky a babičky potešila speváčka Alena Valentínyová. Na záver boli všetky mamy a staré mamy obdarované kvietkom a perníkovým srdcom z rúk pána starostu.

Výstup k partizánskym bunkrom 2019

Image
V sobotu 11. mája 2019 za krásneho slnečného počasia Lesné pozemkové spoločenstvo Žiar Nedožery v spolupráci s obcou a Poľovníckym združením Žiar zorganizovalo už 15. jubilejný ročník výstupu k partizánskym bunkrom.

Stretnutie účastníkov výstupu sa uskutočnilo ráno o 8.00 hod., kedy starosta obce spoločne s predsedom lesného pozemkového spoločenstva položil kyticu na hrob pána MVDr. Stanislava Gašpara.

Potom sa začal už samotný výstup k partizánskym bunkrom. Po zdolaní tejto túry čakalo na poľovníckej chate po Starým hájom pre účastníkov občerstvenie v podobe chutného gulášu a pivka.

Pre deti boli pripravené rône súťaže, jazda na koni a streľba zo vzduchovky.
Tí najlepší boli samozrejme aj odmenený.

Stavanie Mája 2019

Image

Členovia DHZ Nedožery-Brezany 30. apríla postavili pred obecným úradom tradičný Máj.

O výzdobu sa postarali deti zo školského klubu spoločne s poslankyňami obecného zastupiteľstva.

Príjemnú atmosféru zabezpečilo milé spevácko - tanečné vystúpenie detí z folklórneho súboru Briezka a seniórska skupina Naša kapela.

O občerstvenie v podobe koláčov a vínka sa postarali žienky z výboru Klubu dôchodcov.

Vítanie jari

Image

Dňa 19.3. 2019 boli deti prípravky TJ Družstevník Horná Nitra ocenené vedením našej obce, starostom, poslancami obecného zastupiteľstva a prednostom úradu za vzornú reprezentáciu obce Nedožery-Brezany vo futbale. Odmenené sú aj deti zo žiackeho družstva TJ Družstevník Horná Nitra., taktiež za vzornú reprezentáciu obce Nedožery-Brezany. Odmenou im bude výlet do Ružomberka 30.3.2019 spojený so vstupenkou na futbalový prvoligový zápas Ružomberok-Žilina so sprevádzaním hráčov na hraciu plochu počas úvodného nástupu.

Image

Deň detského folklóru 2019 - Poruba

Image

Karneval 2019

Image
Fašiangy sú obdobím radosti a zábavy. Aj v našej obci sa dňa 2.2.2019 ozývala hudba a šťastný smiech detí. Deti prezlečené do karnevalových masiek tancovali, súťažili a do sýtosti hodovali na dobrotách. Každá maska bola odmenená, no najkrajšou odmenou boli rozžiarené očká, radosť, dobrá nálada a pekný zážitok.

Vítanie nového roka 2019

Image

Mikuláš v našej obci

Image

Vianočný futbalový turnaj

Image

Vianočný program 2018

Image

Program - Z lásky k Vám - venovaný ku Dňu matiek.

Image

Stavanie Mája pred obecným úradom

Image

Deň detského folklóru

Predstavili sa:
DFS Briezka s programom - Na remeslá
DFS Kapsiarik - Ako sme mifrovali v Porube
DFS Malá Lubená - Detské svadobné piesne, svadba
Záver podujatia patril DFS Kornička z Trenčína - finalista súťaže Zem spieva
 
Image