Mikuláš v našej obci

Image
V piatok 6. decembra 2019 zavítal aj do našej obce Mikuláš so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom. Ešte pred jeho príchodom deti ozdobili spoločný vianočný stromček. Po krátkom divadielku čerta a anjela mohol už prísť Mikuláš, ktorý rozsvietil vianočný stromček pred obecným úradom ako aj celú vianočnú výzdobu v obci. Deti si pre Mikuláša pripravili pesničku alebo básničku, za čo boli odmenený balíčkom.

Lampiónový sprievod

Image
Na sviatok sv. Martina 11. novembra našu obec rozžiarilo množstvo malých svetielok z lampiónov. Sprievod nám na začiatku spríjemnili deti z MŠ svojím spevom. Potom sme už začali sprievod, ktorý sme zakončili pred obecným úradom. Aj keď sa nám nepodarilo pre silný vietor vypustiť lampióny šťastia, nič to nezmenilo na rozžiarených detských očkách a skvelej atmosfére podujatia.

Poďakovanie za dlhoročnú prácu

Image
V sobotu 19.10. 2019 boli počas majstrovského zápasu TJ Družstevník Horná Nitra ocenení starostom obce a predsedom a členmi výboru TJ Družstevník Horná Nitra za dlhoročnú prácu pre klub pán Michal Kupčo, pán Ondrej Hlinka, pán Kamil Kováč a pán Oldřich Břiza.

Stretnutie jubilantov

Image
Ani tento rok obec spoločne s členkami ZPOZu nezabudla na svojich jubilantov a v stredu 9.10. 2019 ich pozvala pri príležitosti Mesiaca úcty k starším na slávnostné posedenie do kultúrno-spoločenskej miestnosti obecného úradu. Po slávnostnom príhovore starostu obce a po drobnom občerstvení si prevzali z rúk starostu obce darček. Na počúvanie im zahrala Naša kapela. Jubilanti sa spoločne porozprávali a zaspomínali na staré časy. Všetkým oslávencom srdečne blahoželáme a do ďalších rokov prajeme veľa zdravia, šťastia a radostných dní v kruhu svojich blízkych.

Jesenný deň detí hornonitria

Image
V poslednú septembrovú sobotu naša obec v spolupráci s občianským združením Hornonitie a miestnou akčnou skupinou MAS Žiar pripravila oslavu detí z celého územia deviatich členských obcí Hornonitria v  znamení športu, kreatívnych disciplín a folklóru.  V úvode programu privítal hostí i účinkujúcich  starosta Jaroslav Pekár a prezident združenia Hornonitrie Miroslav Dzina. Potom už štafetu pri mikrofóne prevzali klauni Sniwko a Buwko, ktorí sprevádzali deti celým dňom. Všetci spoločne si užili aj folklórne vystúpenia detského folklórneho súboru (DFS) Malá Lubená z Poluvsia, DFS Briezka z Nedožier-Brezian a DFS Kapsiarik z Poruby. Následne sa predstavili tí najmenší, deti z materských škôl (MŠ) regiónu. Svoju šikovnosť, hoci sú maličkí, predviedli deti z MŠ Tužina, MŠ Nedožery-Brezany, MŠ Nitrianske Pravno a MŠ Poruba. Všetky deti čakala sladká odmena.
Popoludnie patrilo školákom. Hoci spočiatku počasie podujatiu neprialo, nakoniec sa umúdrilo a obecné tímy v zložení ôsmich členov vo veku od 6 do 11 rokov mohli súťažiť v ôsmich disciplínach pod holým nebom.  Medailu za účasť si odnieslo na pamiatku každé dieťa. Na najvyššom stupni víťazov stál za najlepšie výkony obecný tím z Kľačna. Za ním nasledovali obce Poluvsie, ktorého deti dostali strieborné medaile a Nitrianske Pravno, ktorých na hrudi hriali bronzové medaile. Svojím potenciálom deti vyčarili vynikajúcu atmosféru nabitú úprimnou radosťou a smiechom. Svojou osobnou účasťou podporili podujatie starostovia obcí Hornonitria, krajskí i miestny poslanci samospráv.

Chovateľská výstava

Image
Počas víkendu 4. - 6.10. 2019 usporiadala základná organizácia Slovenského zväzu chovateľov v našej obci s finančnou podporou obce Nedožery-Brezany už jubilejný 30. ročník hornonitrianskej výstavy drobného zvieratstva. Výstava sa už tradične konala v areály Pod vŕbičkami. V sobotu 5.10. aj napriek nepriaznivému počasiu prišla chovateľov z našej obce podporiť aj družobná organizácia chovateľov z Českej republiky. Široká verejnosť si mohla prezrieť rôzne druhy hrabavej, vodnej hydiny, králikov, holubov a drobného vtáctva.

Deň obcí pravnianskej doliny

Image
V sobotu 14.9. 2019 sa naša obec zúčastnila Dňa obcí pravnianskej doliny v Nitrianskom Pravne. Od skorého rána ženičky z klubu dôchodcov pripravovali chutné posuchy podľa uchované receptu, aby ich na poludnie mohli ochutnať návštevníci podujatia. A veru nebolo ich málo.

Hodové majstrovské zápasy družstva dorastu a mužov

Image

Družstvo mužov TJ Družstevník Horná Nitra odohralo hodový zápas pod umelým osvetlením približne pri diváckej kulise 500 ľudí.Nástup hráčov na ihrisko sprevádzali najmenší odchovanci predprípravky a prípravky. Úvodným výkopom otvoril zápas predseda ZsFZ p. Ladislav Gádoši. Súčasťou hodového zápasu bolo aj losovanie tomboly, ktorú spolu losovali pán starosta našej obce Jaroslav Pekár a poslanec NR SR pán Dušan Tittel.


Jarmok pod vŕbičkami

Image

Guľáš Cup

Image

Symbolická vatra pri príležitosti zvrchovanosti Slovenskej republiky

Image

Cyrilometodské slávnosti

Image

Hornonitrianske folklórne slávností.

Image

V piatok 28.6. 2019 sa naša obec zúčastnila Hornonitrianských folklórnych slávností v lesoparku v Prievidzi. Naše žienky z Klubu dôchodcov urobili vynikajúce posuchy podľa receptu z kuchyne starých mám a v programe Veseložie sa predstavil DFS Briezka.Top guláš Hornonitria

Image

V sobotu 29.6. 2019 sa naša obec ako nováčik prvykrát zúčastnila podujatia Top guláš Hornonitria spojeným s turnajom vyslúžilcov vo futbale v Tužine. Guláš tím  za našu obec tvorili poslankyňa Lucia Šujanová, Peter Lipničan, Antónia Lipničanová, Ivan Vážan a Jozef Pekár. Vo futbale nás reprezentovali muži z družstva starých pánov Nedožery - Brezany, ktorý obsadili pekné 5. miesto. V programe sa predstavila Naša kapela.Výstup obcí zo Štyroch chotárov

Image

Dňa 15.6. naša obec v spolupráci s Miestnym odborom Matice slovenskej uskutočnila turistickú vychádzku na 4. chotáre, kde sa zišli občania z obcí Nedožery-Brezany, Pravenec, Malá Čausa, Dubové a Prievidza. Tento rok mal výstup aj medzinárodné zastúpenie, kedy sa okrem Slovákov zúčastnili aj Francúz, Čech a Slovinec. Najmladší účastníci boli odmenení kvietkom vo farbách našej obce. Taktiež ním bola ocenená aj najstaršia účastníčka výstupu. Všetci účastníci spolu prežili príjemný deň pri turistike a opekačke.Deň detí

Image
V sobotu 8.6. naša obec v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom pripravila oslavu Pod Vrbičkami pre tých najmenších. Deti si pozreli divadielko Janko a Marienka a potom sa už pustili do plnenia úloh a prekážkovej dráhy. Za splnenie úloh každé dieťa čakala odmena. Deti si mohli vlastnou fantáziou ozdobiť pohár a tanierik v tvorivých dieľničkách, čakalo ich maľovanie na tvár, ukážka hasičskej techniky, skákací hrad a na záver opekačka.

Olympiáda MŠ

Image
Dňa 24.5. 2019 sa v našej materskej škole za účasti obce uskutočnila detská olympiáda detí zo škôlok školského obvodu Bojnice. Ako to už na takej olympiáde býva, postupne nastúpili všetky deti aj so svojimi pani učiteľkami, bol prinesený olympíjsky oheň a vztýčená olympíjska vlajka a mohlo sa začať. Našu obec reprezentovali Jakubko Mokrý, Mia Kvočiková a Dávid Hanuska v troch disciplínach: beh, hod do diaľky a skok do diaľky. Jakubko v behu obsadil krásne 3. miesto. Deti si prevzali z rúk zástupcu starostu PhDr. Jána Beňadika, PhD. medaile a odmeny. Na záver si putovný pohár a s ním právo usporiadať o rok olympiádu prevzala pani učiteľka z MŠ Tužina.


Deň matiek 2019

Image
Druhá májová nedeľa už tradične patrí našim mamám a starým mamám. Nezabudla na nich ani naša obec. V programe "Z lásky k Vám" vystúpili deti z Materskej školy, Detský folklórny súbor Briezka a spevácky odbor Základnej umeleckej školy. Svojím spevom mamičky a babičky potešila speváčka Alena Valentínyová. Na záver boli všetky mamy a staré mamy obdarované kvietkom a perníkovým srdcom z rúk pána starostu.

Výstup k partizánskym bunkrom 2019

Image
V sobotu 11. mája 2019 za krásneho slnečného počasia Lesné pozemkové spoločenstvo Žiar Nedožery v spolupráci s obcou a Poľovníckym združením Žiar zorganizovalo už 15. jubilejný ročník výstupu k partizánskym bunkrom.

Stretnutie účastníkov výstupu sa uskutočnilo ráno o 8.00 hod., kedy starosta obce spoločne s predsedom lesného pozemkového spoločenstva položil kyticu na hrob pána MVDr. Stanislava Gašpara.

Potom sa začal už samotný výstup k partizánskym bunkrom. Po zdolaní tejto túry čakalo na poľovníckej chate po Starým hájom pre účastníkov občerstvenie v podobe chutného gulášu a pivka.

Pre deti boli pripravené rône súťaže, jazda na koni a streľba zo vzduchovky.
Tí najlepší boli samozrejme aj odmenený.

Stavanie Mája 2019

Image

Členovia DHZ Nedožery-Brezany 30. apríla postavili pred obecným úradom tradičný Máj.

O výzdobu sa postarali deti zo školského klubu spoločne s poslankyňami obecného zastupiteľstva.

Príjemnú atmosféru zabezpečilo milé spevácko - tanečné vystúpenie detí z folklórneho súboru Briezka a seniórska skupina Naša kapela.

O občerstvenie v podobe koláčov a vínka sa postarali žienky z výboru Klubu dôchodcov.

Vítanie jari

Image

Dňa 19.3. 2019 boli deti prípravky TJ Družstevník Horná Nitra ocenené vedením našej obce, starostom, poslancami obecného zastupiteľstva a prednostom úradu za vzornú reprezentáciu obce Nedožery-Brezany vo futbale. Odmenené sú aj deti zo žiackeho družstva TJ Družstevník Horná Nitra., taktiež za vzornú reprezentáciu obce Nedožery-Brezany. Odmenou im bude výlet do Ružomberka 30.3.2019 spojený so vstupenkou na futbalový prvoligový zápas Ružomberok-Žilina so sprevádzaním hráčov na hraciu plochu počas úvodného nástupu.

Image

Deň detského folklóru 2019 - Poruba

Image

Karneval 2019

Image
Fašiangy sú obdobím radosti a zábavy. Aj v našej obci sa dňa 2.2.2019 ozývala hudba a šťastný smiech detí. Deti prezlečené do karnevalových masiek tancovali, súťažili a do sýtosti hodovali na dobrotách. Každá maska bola odmenená, no najkrajšou odmenou boli rozžiarené očká, radosť, dobrá nálada a pekný zážitok.

Vítanie nového roka 2019

Image

Mikuláš v našej obci

Image

Vianočný futbalový turnaj

Image

Vianočný program 2018

Image

Program - Z lásky k Vám - venovaný ku Dňu matiek.

Image

Stavanie Mája pred obecným úradom

Image

Deň detského folklóru

Predstavili sa:
DFS Briezka s programom - Na remeslá
DFS Kapsiarik - Ako sme mifrovali v Porube
DFS Malá Lubená - Detské svadobné piesne, svadba
Záver podujatia patril DFS Kornička z Trenčína - finalista súťaže Zem spieva
 
Image